x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Vitamin, Minaraller ve Benzeri Destekler Günün Hangi Saatinde Alınmalı

Vitamin, Minaraller ve Benzeri Destekler Günün Hangi Saatinde Alınmalı

20.01.2024

Vitamin, Minaraller ve Benzeri Destekler Günün Hangi Saatinde Alınmalı

Genel olarak zihinsel, fiziksel ve performans artıran besin takviyelerinin sabah ve öğle saatlerinde kullanımı daha uygundur. Akşam üstü alınan, enerji artırıcı potansiyeli olan takviyelerin gece uykusuna olumsuz etkilerinin olabi­leceği unutulmamalıdır. Kimyasal ilaçlar gibi (antibiyotik, antidepre­san vb) tam saatinde alınması gibi bir mecburiyet yoktur. Sabah, öğle saatlerinde kullanımı daha uygun olan takviyelerin bir kısmı aşağıdaki gibidir.

Genel olarak sabah saatlerinde uykunuzu getirecek, aşırı sakinleştirecek ya da gevşe­tecek ürünlerin kullanımı doğru değildir. Bu tarz ürünlerin kullanımı konsantrasyon azalmasına ve enerji düşüklüğüne yol açarak iş perfor­mansınızı ve günlük aktivitelerinizi olumsuz etkileyecektir.

Akşamüstü ya da gece yatmadan önce alınacak olan gıda takviyele­rinin gece uykusu üzerine olumsuz özelliklerinin bulunmamasına dik­kat edilmesi gerekir. Kaliteli bir gece uykusu yaşam kalitenizi artıran en önemli faktörlerin başında gelir. Gevşetici etkileri olan, kasları rahatla­tan, günün stresini azaltarak gece uykusuna yardımcı olabilecek ya da gece uykusu üzerinde olumsuz etkileri olmayacak besin takviyelerinin kullanımı ilk seçenekler olmalıdır.

Kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi stres azaltıcı mineraller, melatonin, HGH gibi gece alınması gereken spesifik ürünler, valerian, kava kava, magnolia, passion flower extract gibi yatıştırıcı, sakinleştirici, gevşetici etkileri olan bitkisel destekler, gaba, theanine, tryptophan: glycine gibi hem stres ve kaygı düzeyini azaltan hem de uyku kalitesini iyileştiren aminoasit takviyeleri gibi des­teklerin gece alınması doğru tercihler olacaktır.

Buradaki önemli husus, gece uyku sürenizi azaltacak, uykusuzluğa neden olabilecek ya da sizi daha gergin hale sokabilecek özellikle kafein içerikli gıda takviyeleri, enerji içecekleri gibi ürünlerden uzak durmanız olmalıdır. Günün farklı bu iki zaman diliminde, sabah ve akşam kullanılacak ürünlerin tercihle­rini doğru yapmak çok önemlidir. Doğrudan yaşam kalitenizi etkileye­cek sonuçları olacaktır.

Blog Son Eklenenler
Ürün Orijinallik Sorgusu
Ürün Orijinallik Sorgusu 
BEBEK CİLDİ İÇİN NEMLENDİRME VE BAKIM REHBERİ
Bebeklerin hassas cildi, çevresel etkenlere karşı oldukça duyarlıdır ve özenli bir bakım gerektirir. Bu bakım, düzenli nemlendirme ve doğru alışkanlıklarla sağlanabilir. İşte bu rehber, bebeğinizin cildinin sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olacak pratik bilgiler ve öneriler sunmaktadır.  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.