x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
BEBEK CİLDİ İÇİN NEMLENDİRME VE BAKIM REHBERİ

BEBEK CİLDİ İÇİN NEMLENDİRME VE BAKIM REHBERİ

23.01.2024
 

Bebek cildi ve günlük nemlendirme önemi

Bebek cildi sıcaklık, kaka, idrar gibi dış etkenlerin yarattığı hassasiyetten son derece narindir. Bu nedenle, cildin nem ve genel bazı iyi alışkanlıklar aracılığıyla günlük olarak bakıma ihtiyacı vardır.

Ebeveynler bebeklerinin cildinin bakımını nasıl en iyi şekilde yapmaları gerektiğini çoğunlukla merak ederler. Bebeklerin cildinin ince ve hassas olduğu doğrudur. Sudan kaynaklı kireç tortusu, güneş ışınlarına maruz kalmak, rüzgâr veya soğuk hava gibi dış etkenler bebeklerin hassas cildini daha da hassas hale getirebilir ve yüzleriyle vücutlarının kurumasına sebep olabilir. Fakat, kuru cilt bilhassa daha savunmasızdır. Günlük olarak nemlendirilmesi gerekir. Bunun sonucunda, etkin bir şekilde çevresel faktörlerin yarattığı tahrişten korunmuş olur.


Kuru cilde karşı 10 altın tavsiye

  • Bebeğinizin altını sık değiştirin ve cildini fazla bastırmadan kurulayın.
  • Yüksek toleranslı temizlik ürünlerini seçin.
  • Haftada en fazla üç kez banyo yaptırın ve banyo sürelerini kısa tutun.
  • Çok sıcak su cildin daha da kuruması riskini taşır.
  • Banyo suyuna çok az badem yağı ekleyin ve yüksek yağ içeriklerine sahip maddelerden yapılmış sabunsuz ürünler kullanın.
  • Alerjiyi önlemek için bebeğinizin çamaşırları için hipoalerjenik toz deterjan kullanın.
  • Cildin hava almasını sağlayan pamuklu kıyafetler tercih edin.
  • Bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyun (UV karşıtı tişörtler, güneş şemsiyesi vb. )
  • Eğer bebeğinizin cildi çok kuruysa, nemlendirici veya soğuk kremi kullanın.
  • Bebekler bazen, fazla tükürük salgılamaktan veya ısırma halkasından ötürü, ağız kenarlarında tahriş durumu yaşarlar. Bu durumda Cicabébé kremini tahriş olmuş bölgeye uygulayabilirsiniz.
 

Bilmeniz Gerekenler

Kışın:

Soğuğun ve rüzgârın sebep olduğu cilt kuruluğu kırmızı benekler ve çatlaklar şeklinde görülür. Dış faktörlerden (soğuk, rüzgâr, kirlilik, sert su vb.) kaynaklı cilt problemleri için her bir yürüyüşten önce günde en az bir kez besleyici ve koruyucu kremler kullanın. 

Yazın:

Güneş çarpmasını ve nem kaybını önlemek için, bebeğin asla güneşe doğrudan maruz kalmaması gerekir. Bebeğinizin düzenli olarak bol su içmesini ve sıcaktan ferahlamasını sağlayın. Bebeğinizi güneş yanığından hasır bir şapka, pamuklu bir tişört, bermuda şort ve güneş gözlüğüyle koruyun. Sonuç olarak, yüksek koruyucu endeksi olan bir güneş kremi seçin.

 

Blog Son Eklenenler
Ürün Orijinallik Sorgusu
Ürün Orijinallik Sorgusu 
BEBEK CİLDİ İÇİN NEMLENDİRME VE BAKIM REHBERİ
Bebeklerin hassas cildi, çevresel etkenlere karşı oldukça duyarlıdır ve özenli bir bakım gerektirir. Bu bakım, düzenli nemlendirme ve doğru alışkanlıklarla sağlanabilir. İşte bu rehber, bebeğinizin cildinin sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olacak pratik bilgiler ve öneriler sunmaktadır.  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.